مهرِ باران یک خانه است، خانه‌ای که در آن تمام افراد به یک اندازه حق دارند.

درباره‌ی مهرِباران:

مهرِ باران یک خانه است، خانه‌ای که در آن تمام افراد به یک اندازه حق دارند. خانه‌ای که بر پایه‌های عشق و مهرورزی بنا شده. در این خانه هیچ‌کس به خاطر اشتباه سرزنش و تنبیه نخواهد شد. کسی عقل کل نیست، چرا که هدف ما در این خانه، رشد در کنار هم و برای هم است. راهِ رشد و بالندگی در مهرِ باران برای همه باز است. فرقی نمی کند چند ساله باشی کافی‌ست بدانی که وجود داری. تو همان‌گونه که هستی دیده و پذیرفته می‌شوی.

مهرِ باران با هدف بهبود کیفیت دوران کودکی و روابط والدین با کودکان و نوجوانان از طریق ادبیات، هنر و ورزش در سال 1395 فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.

محل برگزاری کارگاه‌ها در مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران بود. مهرِ باران برای اولین بار توانست کارگاه‌های مادر و کودک را در کانون پرورش فکری برگزار نماید. کارگاه‌هایی که برای کودکان شش تا سی و شش ماهه با تفکیک گروه سنی طراحی و برگزار می‌شد. همچنین موسسه مهرِ باران برای نخستین بار کارگاه‌های ارتباط بدون خشونت برای کودکان(زبان زرافه) را در مرکز شهر تهران و با شهریه نیمه خصوصی برای کودکان چهار تا شش سال برگزار نمود و تاکنون این کارگاه بدون وقفه همچنان در حال برگزاری میباشد.

موسسه مهرباران فعالیت خود را دردوران کرونا به صورت مجازی ادامه داد و  کارگاه‌های متعددی را برای کودکان و نوجوانان به صورت آنلاین و آفلاین برگزار نموده و می‌نماید.

در سال 1398 موسسه مهرِ باران با اخذ موافقت اصولیِ تاسیس مرکز رفاه و خانواده از بهزیستی به صورت مستقل در فضایی خارج از کانون فعالیت خود را آغاز کرد و بخش پیش‌دبستان را به  فعالیت‌های کارگاهی خود افزود.

متاسفانه پاندمی کرونا موجب تعطیلی موسسه به صورت حضوری شد اما با هم‌اندیشی و اراده‌ی کادر و همچنین حمایت خانواده‌های مهرِ باران، همچنان در حال برگزاری کارگاه‌ها و پیش‌دبستان به صورت مجازی(آفلاین و آنلاین) در سطحی گسترده‌تر برای کودکان مقیم ایران و خارج از ایران است.

مهرباران

ما در مهرِ باران به کتاب و معجزه ادبیات بیش از هر چیزی معتقدیم، پس سعی‌مان بر این است که تمام کارگاه‌های‌مان را در بستر ادبیات کودک برگزار نماییم. چرا که ادبیات و کتاب‌ها در تمامی اعصار و برای تمامی سنین، نجات دهنده و راهگشای بشر بوده اند.

رویکرد مهرِ باران تلفیقی از رویکردهای کودک محور است، چون در نهایت این کودکان هستند که به ما می‌گویند قرار است چگونه بیاموزند و لذت ببرند.